dilluns, 19 de gener de 2009

Diu que ara sí que queda poc...

Deixant de banda gustos personals, crec que la cosa anirà així quan es diguin les nominacions...

And my predictions are... (my predictions, not the ones I like the most!)

BEST FILM: (MILLOR PEL·LÍCULA)
THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON
THE DARK KNIGHT
FROST / NIXON
MILK
SLUMDOG MILLIONAIRE

Who knows...: THE CHANGELING, THE WRESTLER, REVOLUTIONARY ROAD, WALL-E, THE READER, DOUBT


BEST DIRECTOR: (MILLOR DIRECTOR)
DANNY BOYLE (SLUMDOG MILLIONAIRE)
DAVID FINCHER (THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON)
RON HOWARD (FROST / NIXON)
CHRISTOPHER NOLAN (THE DARK KNIGHT)
GUS VAN SANT (MILK)

Who knows...: CLINT EASTWOOD, SAM MENDES, DARREN ARONOFSKY


BEST ACTOR: (MILLOR ACTOR)
RICHARD JENKINS (THE VISITOR)
FRANK LANGELLA (FROST / NIXON)
SEAN PENN (MILK)
BRAD PITT (THE CURIOUS CASE...)
MICKEY ROURKE (THE WRESTLER)

Who knows...: CLINT EASTWOOD, LEONARDO DI CAPRIO, COLIN FARRELL


BEST ACTRESS: (MILLOR ACTRIU)
ANNE HATHAWAY (RACHEL GETTING MARRIED)
SALLY HAWKINS (HAPPY-GO-LUCKY)
ANGELINA JOLIE (THE CHANGELING)
KATE WINSLET (REVOLUTIONARY ROAD)
MERYL STREEP (DOUBT)

Who knows...: KRISTIN SCOTT-THOMAS, MELISSA LEO, CATE BLANCHETT, KATE BECKINSALE


BEST SUPPORTING ACTOR: (MILLOR ACTOR SECUNDARI)
HEATH LEDGER (THE DARK KNIGHT)
JOSH BROLIN (MILK)
ROBERT DOWNEY JR (TROPIC THUNDER)
PHILIP SEYMOUR HOFFMAN (DOUBT)
JAMES FRANCO (MILK)

Who knows...: DEV PATEL, RALPH FIENNES, JOHN MALKOVICH, MICHAEL SHANNON


BEST SUPPORTING ACTRESS: (MILLOR ACTRIU SECUNDÀRIA)
PENÉLOPE CRUZ (VICKY CRISTINA BARCELONA)
VIOLA DAVIS (DOUBT)
TARAJI P. HENSON (THE CURIOUS CASE...)
KATE WINSLET (THE READER)
MARISA TOMEI (THE WRESTLER)

Who knows...: , AMY ADAMS, HANNAH SCHIGULLA, FRIEDA PINTO, TILDA SWINTON


ORIGINAL SCREENPLAY: (MILLOR GUIÓ ORIGINAL)
MILK
RACHEL GETTING MARRIED
VICKY CRISTINA BARCELONA
THE VISITOR
WALL-E

Who knows...: CHANGELING, THE WRESTLER, BURN AFTER READING, GRAN TORINO


ADAPTED SCREENPLAY: (MILLOR GUIÓ ADAPTAT)
THE CURIOUS BENJAMIN BUTTON
DOUBT
FROST / NIXON
THE READER
SLUMDOG MILLIONAIRE

Who knows...: THE DARK KNIGHT, REVOLUTIONARY ROAD, IRON MAN


BEST EDITING: (MILLOR MUNTATGE)
THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON
THE DARK NIGHT
FROST / NIXON
MILK
SLUMDOG MILLIONAIRE

Who knows...: REVOLUTIONARY ROAD, AUSTRALIA, WALL-E


BEST CINEMATOGRAPHY: (MILLOR FOTOGRAFIA)
THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON
THE DARK KNIGHT
THE READER
REVOLUTIONARY ROAD
SLUMDOG MILLIONAIRE

Who knows...: DEFIANCE, AUSTRALIA, THE FALL, MILK


BEST SCORE: (MILLOR MÚSICA ORIGINAL)
THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON
MILK
DEFIANCE
SLUMDOG MILLIONAIRE
WALL-E

Who knows...: INDIANA JONES, THE DARK KNIGHT, FROST / NIXON


BEST ART DIRECTION: (MILLOR DIRECCIÓ ARTÍSTICA)
CHANGELING
THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON
THE DARK KNIGHT
MILK
REVOLUTIONARY ROAD

Who knows...: AUSTRALIA, SLUMDOG MILLIONAIRE, THE READER

2 comentaris:

Jordi ha dit...

Falta una nominació, amb candidat únic:
THE BEST CLOWN:
Hoseh Maria Ansar, per "El despilfarro de las autonomías nos debilita como nación", brillant actuació ahir en una universitat ultracatòlica i neofatxa de (on ha de ser?)... el País Valencià!.

Ja el té guanyat!

Dani ha dit...

És que en aquesta categoria no hi ha competidors... Facin el que facin els demés pallassos, ell sempre va un pas per endavant.